WOW elamuskeskus

WOW elamuskeskus asub Kuressaare kesklinnast lõunas Linnulahe järve ja Kuressaare lahe vahelises Merikotka linnajaos. Ehitatav hoone on kahekorruseline äri- ja meelelahutuskeskus, mis hõlmab lisaks WOW elamuslikule pereatraktsioonile ja interaktiivsele vabaajakeskusele toidupoodi ja spordiklubi.

Igas kontseptsioonielemendis alates arhitektuurilahendusest, ekspositsioonist kuni külastaja teekonna disainini taotletakse eristumist, kõrget kvaliteeti ja ootuste ületamist – vau-efekti. Atraktsioon pakub haaravat tegevust ja meelelahutust kogu perele, mõeldud on nii eri eas lastele, noortele kui ka eri vanuses, erineva ühiskondliku ja haridusliku taustaga täiskasvanutele.

Hoone mahuline lahendus on lihtne ja loogiline: detailplaneeringust tulenev hoonemaht on sisselõigetega liigendatud kolmeks, mis sobitub paremini etteantud ruumiprogrammiga ning võimaldab suurel hoonemahul visuaalselt väiksemana paista. Idapoolses plokis on esimesel ja teisel korrusel WOW elamuskeskus, keskmise- ja läänepoolse ploki esimesel korrusel toidupood, teisel spordiklubi.

Sissepääsud on rõhutatud efektsete laineliste ruumiliste sisselõigetega, mis fassaadidelt tagasi astudes moodustavad pääsude kohal varikatuseid. Lainelised vormid jätkuvad ka klaasfassaadide puhul, mis justkui piiluvad homogeense fassaadi äärtest välja. WOW elamuskeskuse vorm on läbimõeldult silmapaistev ning kooskõlas Saaremaa merelise olemusega, meenutades võimsaid merelaineid ja rannaliivale lainetest joonistuvat liivamustrit.

Hoone fassaad harmoneerub kõrvalhoonete heledate toonidega. Muutuva kaldenurgaga laudis on peitsitud valget tooni.

Asukoht
Merikotka 1, Kuressaare, Saaremaa
Pindala
3800 m²
Tellija
Tulik Invest OÜ
Projekti meeskond
Margit Argus, Margit Aule, Elo Liina Kaivo, Laura Ojala
Staatus
Valmis 2020