Pop-up-pood Disain, loomulikult!

Pop-up-pood „Disain, loomulikult!“ tegutses kümne päeva vältel Tallinna vanalinna keskaegses kaupmeheelamus asuva kunstigalerii ruumides, mille kolme eri tasapinnal paiknevat pea ruudukujulise plaaniga tuba ühendavad kitsad uksed.

Kiirmoele ja vastutustundetule ületarbimisele vastandumise ideest kantud näitusmüük vajas samadest seisukohtadest lähtuvalt mööblit – tulemuseks oli peenest metalltorust painutatud stange, mis läbis katkematu kujundina kõiki ruume. Musta viimistlusega toru moodustas valgete galeriiseinte taustal kunstiteose, mis valgus orgaaniliselt laiali kõikidesse ruumidesse.

Kui tühjana mõjus stange tähelepanu tõmbava kunstiobjektina, siis reaalses kasutuses jättis selle minimalistlik kujundus kogu tähelepanu eksponeeritavate toodete päralt. Stangele sai riidepuudega riputada rõivaesemeid ja konksudega erinevaid aksessuaare, selle külge kinnitati disainerite ja kaubamärkide nimed ning esemete esitlemiseks ka riiulid.

Torukonstruktsioon oli toodetud tehases ja monteeriti detailidest kokku kohapeal mõne tunniga. Kuna torukonstruktsioon seisis püsti ise, oli tema mõju keskkonnale minimaalne. Universaalne disain leidis taaskasutust ka uue näituse ülespanekul.

Asukoht
Iida galerii, Suur-Karja 2, Tallinn
Pindala
87 m²
Tellija
Goethe Instituut Eestis
Otsetellimus
2012
Projekti meeskond
Margit Argus, Margit Aule
Staatus
Valmis 2012