Paepanga rivimajad

Paevälja rajoon asub Viimsis Haabneeme klindiastangu peal. Sinna ehitatavad ridaelamud järgivad rajooni linnaehituslikku rütmi ja sobituvad keskkonda, kuid jäävad sellegipoolest eristuvateks. Rivimajade arhitektuuri on inspireeritud asukoht kõrge klindi peal kunagisel niidul vaatega merele. Väliskujundus on nüüdisaegne, tulevikku vaatav, ent samal ajal kodune. Mahud on jaotatud väiksemateks osadeks, mis on justkui nihkes asetatud üksteise peale, et anda rivimaja ühikute vahele privaatsust ja hoone mahulisele lahendusele dünaamikat ja olemise vabadust.

Hoone paiknemine kinnistul on ilmakaarte suhtes väga hea – privaatne hoone tagumine osa terrassi, elutoa, sauna ja peamagamistoaga avaneb õhtupäikesesse ja mere poole. Selles küljes on majal suured aknapinnad. Sissepääs, köök ja laste magamistoad aga avanevad hommikupäikesesse.

Esimesel korrusel asuvad igas boksis sissepääs, köök-elutuba ja saunakompleks. Teisel korrusel asuvad magamis- ja pesuruumid ning rõdu. Igal ridaelamu ühikul on esimesel korrusel oma terrass ning teise korruse trepi kaudu ligipääs katuseterrassile.

Ruumiplaneerigult on lahendus tavaliselt avaram – trepihall on õhuline, peamagamistuba on sviiditüüpi eraldi vannitoa ja garderoobiruumiga. Katuseterrassilt saab nautida merevaadet ja privaatset olemist. Hoone peamine viimistlusmaterjal on kodune ja ajas kestev termopuit ning soliidne tume klinkerplaat. Hoone sisekujundus nagu välisarhitektuurgi on mõeldud modernse ja minimalistlikuna.

Asukoht
Paevälja 6, 8 ja 10, Viimsi vald
Pindala
2100 m²
Tellija
Paepanga Rivimajad OÜ
Projekti meeskond
Margit Aule, Margit Argus, Mariann Drell, Karl-Johan Jakobson, Mihkel Ross
Staatus
Ehituses