Oru 21 Viljandis

Oru 21a kortermaja Viljandis asub Viljandi järve ürgoru järsul nõlval. Asukoha reljeefist tulenevalt on hoone soklikorrus osaliselt maa sees. Oru tänava tasapinnast kõrgemal on kolm korrust. Arendus asub Viljandi vanalinna muinsuskaitsealal, millest tulenevad mitmed nõuded – hoone maht peab ühtima ürgoru nõlval asuvate, 20. sajandi alguse villade omaga ning materjalidena on lubatud kasutada heledat tellist, klaasi ja puitu. Kõik need materjalid on aga nüüdisaegses võtmes, tellisega on mõte tuua fassaadi tänapäevast ornamenti ja detaili.

Ehitatav hoone on 21. sajandi versioon Viljandi villast, esindades ajastu ehituslikke suundumusi ja pakkudes tänapäevaseid mugavusi. Niisama olulised märksõnad on kaunis keskkond, kvaliteetsed materjalid ja lahendused. Hoone paikneb Oru tänavaga paralleelselt ja sissepääsuni viib tänavalt sild, mis lisab elamule ümbritsevaid villasid iseloomustavat pidulikkust. Hoone tänavapoolne külg on esinduslik ja rahulik, järvepoolne külg puidune ja liigendatud rõdudega.

Monoliitbetoonist hoone soklikorrusel paiknevad parkimiskohad, esimesel korrusel kolm, teisel korrusel kaks ja kolmandal korrusel üks korter. Kolmanda korruse korteri rõdult viib trepp hoone katusel olevale terrassile. Hoone sisekujundus on nagu välisarhitektuurgi mõeldud modernse ja minimalistlikuna. Hoone trepikoja seinad ja eksterjööri betoonpinnad on reljeefsed – raketisel on näha laudise muster.

Asukoht
Oru 21, Viljandi
Pindala
900 m²
Tellija
TPMM OÜ
Projekti meeskond
Margit Argus, Margit Aule, Laura Ojala
Staatus
Ehituses