Maramaa maja

Lossi 25 hoone asub ühest küljest Lossi tänava ääres, mis oli keskaegse linna peatänav, teiselt poolt kohe linnamüüri ääres jäädes sellest sissepoole. Ajalooliselt on Tartu ja Lossi tänava nurk olnud hoonestatud, 1944. a tulekahjudes hoonestus hävis ja tekkis park/väljak.

Hoone asub Arkaadia aia sihis, kuid tulevikus saab seda sellel suunal tõenäoliselt varjama uus hoonestus. Tartu tänava poolt, Lossi tänava poolt jäävad fassaadid terviklikult vaadeldavaks. Projekteerides oleme arvestanud, et Lossi 23 kinnistule võib tulevikus tulla uus blokeeriv hoonestus.

Hoone maht on kompaktne, seda liigendavad esimese korruse tagasiasted, sisseastuvad rõdud, vintskapid. Hoone on viilkatusega, peame seda oluliseks, et paremini kontekstiga haakuda, samas vintskappide suur osakaal kannab praeguse ajastu arhitektuurikeelt.

Esimene korrus võiks olla maksimaalselt aktiivne - poed või kohvikud, mis avanevad kolmes suunas. Teisel korrusel on bürood, kolmandal-neljandal korterid. Katuseterrassid on suured, et keset Viljandi linna anda uus linnalik elukvaliteet korteritele, inspireerida äärelinlasi vanalinna kolima.

Hoone viimistlusmaterjaliks on punane vanutatud ruumiliselt laotud tellis ja klaas.

Asukoht
Lossi 25, Viljandi
Pindala
2200 m²
Tellija
TPMM OÜ
Projekti meeskond
Margit Argus, Margit Aule, Laura Ojala, Katri Mets
Staatus
Ehituses