Muinsuskaitseamet tunnustas KAOS Arhitekte

11.10.2019

Kolmapäeval tunnustas Muinsuskaitseamet aasta parimaid. KAOS Arhitektid said premeeritud kategoorias Hästi taastatud mälestis 2019 nii Haapsalu linnuse varemete kui ka Noblessneri laevaehituse tsehhi ja valukoja uuenemise projektide eest.

Valukoda on kahtlemata Noblessneri sadamalinnaku kõige tuntum ajalooline tööstushoone. Pikalt restaureeritud arhitektuuripärl ärkab virtuaalreaalsuse katsete abil ellu – hoones avab peagi uksed Proto avastustehas, väiksemas hoone osas tegutseb multifunktsionaalne sündmuskeskus.

Haapsalu linnuse süda on saanud uue hingamise, muuseumil on uued siseruumid varemetes ja ekspositsioon on avatud aastaringselt.

Aitäh, Muinsuskaitseamet, SA Haapsalu ja Läänemaa muuseumid, Noblessner Park OÜ ja koostööpartnerid!
Haapsalu linnuse uuenemise autorid: Margit Argus, Margit Aule, Elo Liina Kaivo, Laura Ojala. Partnerid: Restor, Ehitusekspertiisibüroo (Tõnu Van
a, Tiit Bürkland), Hevac, Edites, Vana Tallinn (Elo Sova), tuleohutusekspert Toomas Randmaa, maastikuarhitekt Kristiina Hellström), valgusdisainerid Siim Porila ja Marko Kuusik.

Noblessneri laevaehituse tsehhi ja valukoja uuenemise autorid: Margit Argus, Margit Aule, Laura Ojala, Toomas Adrikorn, Kaiko Kerdmann, Katariina Teigar. Partnerid: Projektide agentuur, Ehitusekspertiisibüroo (Tõnu Vana, Tiit Bürkland), Edites, Oma Ehitaja AS ja akustik Linda Madalik.

Martin Siplane

Martin Siplane