Ministeeriumide ühishoone ideekonkursi ergutuspreemia

01.09.2015

Täna avalikustati Tallinnasse aadressile Suur-Ameerika 1 / Väike-Ameerika 2 kavandatava ministeeriumide büroohoone arhitektuurse ideekonkursi tulemused. KAOS Arhitektide ja ASUM Arhitektide (Margit Argus, Margit Aule, Katrin Vilba) töö „Duaal” sai ergutuspreemia.

Žürii iseloomustas võistluse lõpp-protokollis KAOS Arhitektide tööd nii: „Visuaalselt moodne, töös on tunda teatud värskust. Literatuurne võrdlus paberikuhjaga ei ole liiast.”

„Duaali” autorid selgitavad oma nägemust järgmiselt: „Uus ministeeriumide hoone asub linnaehituslikult olulisel teljel ja on hästi vaadeldav. Mahuline ja plaaniline asetus olid juba varasema projekti ja detailplaneeringuga paika loksutatud, uueks näoks aga pakume heledat ja inimsõbralikult liigendatud mahtu. Etteulatuvad osad on ka praktilised: nii tekivad päikesevalguse eest kaitsvad sirmid. Tornid annavad oma välimusega edasi sõnumit rohelisest, säästlikust ja inimsõbralikust linnast. Heleda üldmulje sära rafineerivad rohekad klaasid ja terrasside haljastus. Elegantsi lisavad tumehallid aknaraamid ja osaliselt ka tumehalli fassaadimaterjali kasutamine.”