Kuressaares avati uus pere- ja vabaajakeskus

06.07.2020

WOW Keskus Kuressaares atraktsioonide osa on veel töös, kuid juunis avati hoones 24-7Fitnessi spordiklubi ja juulis avatakse Selver. WOW Keskuse eesmärk on olla omanäoline pere- ning vabaajakeskus Eestis, Baltikumis ja Põhjamaades, pakkudes vaheldust kohalike igapäevaellu ning pereturismivõimalusi suvehooajavälisel ajal. Looduskaunis piirkonnas paikneva keskuse eripära on unikaalse kontseptsiooni kõrval asjaolu, et atraktsioon pakub haaravat tegevust ning meelelahutust kogu perele aastaringselt.

Igas atraktsiooni kontseptsiooni elemendis, alates arhitektuursest lahendusest, ekspositsioonist kuni külalise teekonna disainini, on taotletud eristumist, kõrget kvaliteeti ja ootuste ületamist ning üllatamist, kokkuvõttes vau! efekti. Ligi 4000 ruutmeetril laiuv eripärase arhitektuuriga keskus on keskkonnasõbralik ja energiasäästlik. Keskuses päikesepaneelidega energia tootmist ja hoone tarbimist saavad külastajad vastaval tablool näha.

WOW atraktsioonid põimivad endas mitmeid erinevaid valdkondi korraga. Eksponaadid pakuvad külalisele võimalust õppida läbi elamuste, mängides meid ümbritseva illusoorse maailmaga. Külastaja saab kõndida vihmas märjaks saamata, ronida tühjuses ning kogeda vee all olemise tunnet. Muuhulgas on keskusesse planeeritud multisensoorne 4D-efektidega planetaarium, rännakud virtuaalreaalsuses, läbi kahe korruse ehitatud ronimisvõrgustik ning vee peal kõndimist jäljendav võrkpõrand. Eksponaadid ei vaja tekstilisi seletusi, neid võib lihtsalt kogeda. See muudab lahenduse ligipääsetavaks ka välismaalastele ja teistele inimgruppidele. Lisaks on keskuses võimalus korraldada seminare, kontserte ja eriprogramme kuni 60 inimesele.

 

Arhitektuur ja sisearhitektuur: KAOS Arhitektid (Margit Argus, Margit Aule, Elo Liina Kaivo, Laura Ojala)

Tellija: Tulik Invest OÜ

Ehitaja: Korberi OÜ

Ehitusjärelvalve: East OÜ

Foto: WOW Keskus