KAOS Arhitektide töö võitis Tallinna Tehnikakõrgkooli sisearhitektuuri ideekonkursi

20.11.2014

Tallinna Tehnikakõrgkooli sisearhitektuuri ideekonkursil valiti 14. novembril 2014 esimese preemia vääriliseks KAOS Arhitektide töö „Superteadus”. Kavandi autorid on Margit Argus ja Margit Aule, kaasa töötas Kaur Käärma ja graafilise disaini tegi Janar Siniloo.

Konkursi eesmärk oli leida Pärnu mnt. 62 asuva stalinistlikus stiilis hoone jaoks tänapäevane ja linnaruumile avatud sisearhitektuurne lahendus. Žüriisse kuulusid Tallinna Tehnikakõrgkooli rektor Enno Lend, arhitektid Hindrek Kesler, Kai Süda ja Tomomi Hayashi (Tallinna Tehnikakõrgkool), sisearhitektid Tiiu Truus (Tallinna Tehnikakõrgkool) ja Ville Lausmäe ning kultuuriministeeriumi arhitektuuri‑ ja disaininõunik arhitekt Yoko Alender.

Žürii iseloomustas võidutööd kui uudset, funktsionaalset ja valgusküllast plaanilahendust, mis ühendab orgaaniliselt peakorpuse sise- ja välisruumi ning vastab kooli soovile olla avatud ja noortepärane. Kiitva hinnangu žüriilt sai lõimitud ühiskasutusega alade tekitamine: jõuliselt ümber paigutatud ühisruumidega on loodud kooli südamesse uus liiklussõlm.

Neoklassitsistlik koolihoone mõjub praegu range ja süngena. KAOS Arhitektide ideekavandi järgi säilitatakse ruumi suurejoonelisus, kuid sekkutakse selleks, et ruum avada, funktsionaalselt paremini toimima panna ja anda sellele värskust uute värviliste lisandustega.

KAOS Arhitektid