KAOS Arhitekte tunnustati kahe preemiaga

07.12.2019

Eile õhtul tunnustati Eesti arhitektuuripreemiate auhinnatseremoonial KAOS Arhitekte Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemia ning Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiaga.

KulKa rekonstrueerimisprojektide koondpreemia laureaat on KAOS Arhitektid kolme projektiga: Haapsalu linnus, Eesti suursaatkond Moskvas ja Park Hotell Viljandi uuenemine. Viimati nimetatu eest sai KAOS ka sisearhitektide liidu aastapreemia.

Kultuurkapitali žürii kommenteeris preemiat: „Žürii tunnustab kogu bürood kolme tervikliku rekonstrueerimistöö eest: Haapsalu linnuse külastuskeskus-muuseum, Viljandi Park hotell ja Eesti Suursaatkond Moskvas. Tundlik detailikäsitlus, austav suhtumine ajaloolisse pärandisse, vana ja uue arhitektuurikeele professionaalne ühendamine tervikuks. KAOSe töödes on antud võrdne võimalus erinevatel aegadel loodud kihistustele. Alati on lisaks aupaklikkusele lisatud midagi teravat ja uuenduslikult kontrastset, mis hoiab pinevust ja ärgitab ammu harjunud pilti uuesti tõsiselt üle vaatama.”

Preemiad on kui kingitus täpselt 10 aastat tagasi Margit Arguse ja Margit Aule asutatud büroo tähtpäevaks. KAOS Arhitektidel on nüüdseks laialdane kogemus moodsa eksperimenteeriva arhitektuuri loomisel, mis on sageli dialoogis mälestistega.

Auhinnatud tööd annavad tunnistust, et koostöös saab parima tulemuse. Täname kõiki, kes on premeeritud hoonete uuenemisel osalenud. Aitäh meid usaldanud tellijatele, headele ehitajatele ja koostööpartneritele. Täname Kultuurkapitali ning Eesti Sisearhitektide Liitu tunnustuse eest!

Vendo Jugapuu