Estonian Business Schooli ideekonkursilt 3. preemia

16.07.2020

Täna kuulutati välja 2019. aasta sügisel alguse saanud Estonian Business Schooli linnaku ja kõrghoone arhitektuurikonkursi tulemused. KAOS Arhitektid saavutasid 3. preemia tööga Campus Park.

Konkurss oli kaheetapiline, avalik ja rahvusvaheline, ning selle eelvalik põhines töökogemusel ja portfooliol, osalema valiti 6 bürood. Arhitektuurivõistluse eesmärgiks oli leida asukohale parim linnaehituslik ja arhitektuurne lahendus.

Campus Park’i lähtekohaks on linnale avatud õppekvartali loomine, mis mõjub hingetõmbepausina südalinna melus. On unikaalne, et ülikool on ruumiliselt põimunud büroode, kaubanduspindade ja eluruumidega. Pause on töösse integreeritud nii hoonestuse siseruumi kohtumispaikadena, kui ka linnaruumis nähtavate haljastatud terrasside, jõusaali, spaa ja restorani näol. Restoranist avanevad panoraamvaated kogu linnale.

Olulisel kohal on olnud kvaliteetse avaliku ruumi loomine. Kompleksi peasissepääs on pargi poolt, rõhutamaks olulisust on vanasse hoonesse tehtud läbi kahe korruse sisselõige, nii tekib atraktiivne pääs kvartalisse,

kooli ja otseühendus pargiga. Campus Park näeb ette avaliku ruumi jaotuse, mille teljed kulgevad pargipoolse peasissepääsu ja Lennuki tänava, uue ja vana hoone, ning Kuke ja Kauka tänavate vahel. Hoone on põimunud tervik nii funktsionaalselt kui mahuliselt. Uue ja olemasoleva EBS-i õppehoone ühenduskohas on suur aatrium, mis ühendab Lennuki ja Lauteri tänava liikumistelje.

Kavandi autorid on Margit Argus, Margit Aule, Kadri Kerge, Katri Mets, Sander Paljak

 

 

 

 

Tõnis Malkov